• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Neerlandistiek. Online tijdschrift voor taal- en letterkunde

Neerlandistiek

Online tijdschrift voor taal- en letterkundig onderzoek

  • Over Neerlandistiek
  • Contact
  • Homepage
  • Categorie
    • Neerlandistiek voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal

Vacature: Coördinator Digitale Bibliotheek voor de Nederlandse Letteren (DBNL)

8 juni 2024 door Redactie Neerlandistiek Reageer

Waar Nederlandse poëzie, taalcursussen voor laaggeletterden en linked data samenkomen. Dat is de KB in Den Haag. En het is de plek waar jij als onze coördinator van de Digitale Bibliotheek voor de Nederlandse Letteren (DBNL) de belangen van gebruikers van de dienst behartigt en zorgt voor de doorontwikkeling ervan. De website DBNL is een digitale collectie van teksten die behoren tot de Nederlandstalige letterkunde, taalkunde en cultuurgeschiedenis van de vroegste tijd tot heden. Als coördinator heb je een belangrijke baan: de DBNL is namelijk de best bezochte online dienst van de KB. Miljoenen bezoekers uit de hele wereld raadplegen jaarlijks deze digitale collectie.

Maak jij het mogelijk

De DBNL is een Vlaams-Nederlands samenwerkingsverband tussen de Taalunie, de Vlaamse Erfgoedbibliotheken (VEB) en de KB. In je rol als coördinator DBNL vertaal jij moeiteloos de afspraken en het beleid uit het samenwerkingsverband naar wat dat betekent voor de digitalisering en (door)ontwikkeling van DBNL als digitale dienst. Jij bent degene met het volledige overzicht van de DBNL-dienst en je weet mensen uit verschillende teams met verschillende expertises samen te laten werken aan de verbetering van de dienstverlening. En er is meer. Jij bent de coördinator DBNL die:

  • verantwoordelijk is voor het budget en de begroting van DBNL.
  • eigenaar is van het herbouwproces van DBNL, in afstemming met o.a. de dienst Delpher en de verschillende domeinen bij de KB.
  • een visie heeft op het samenwerkingskader en de beleidsafspraken tussen de Taalunie, de VEB en de KB.
  • het takenpakket van Literatuurgeschiedenis.org efficiënt kan reorganiseren, in samenhang met dat van DBNL.
  • .aanspreekpunt is voor inhoudelijke (beleids)thema’s (i.s.m. de hoofdredacteur en de bureauredactie).

Daar komt bij dat je als eerste vertegenwoordiger van DBNL telkens de samenhang, processen en verbanden zoekt en ziet tussen DBNL en andere interne en externe (digitale) activiteiten. DBNL is als digitale dienst, gezien de aard, omvang en het bereik ervan, van groot strategisch belang voor de Nationale Digitale Bibliotheek en voor de KB. Daarom stel je als coördinator hoge eisen aan jezelf op het gebied van visie, aansturing van doorontwikkeling, integrale samenwerking en externe vertegenwoordiging.

Ben jij het talent dat wij zoeken?

We zijn benieuwd naar wie jij bent en wat jou bijzonder maakt. Is dat jouw liefde voor het geschreven woord gecombineerd met organiserend vermogen? Geweldig. Zeker als je dit voor deze vacature coördinator DBNL aanvult met:

  • achtergrond in, of aantoonbare affiniteit met, de neerlandistiek,
  • ervaring met proces- en projectmanagement en met (internationaal) relatiebeheer.
  • overtuigingskracht, pro-activiteit, duidelijkheid en resultaatgerichtheid.
  • uitstekende communicatieve vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk.
  • analytisch vermogen en kunnen sturen op hoofdlijnen.

Waar kan jij op rekenen?

Als je kiest voor de KB, dan kies je ook voor uitstekende arbeidsvoorwaarden. Om precies te zijn valt jouw keuze op onder andere:

  • een brutomaandsalaris tussen € 4.363 en € 6.002 (schaal 11).
  • om te starten een dienstverband voor 1 jaar met uitzicht op een vast dienstverband.
  • een goede werk-privébalans. Zo heb je 42 vrije dagen en praten we graag met je over thuiswerken en flexibele werktijden.
  • 100% vergoeding van jouw OV-reiskosten.
  • pensioenopbouw via pensioenfonds ABP, waarbij de KB 70% van de premie betaalt.
  • een dertiende maand (8,33%).

Deze arbeidsvoorwaarden gelden voor een fulltime dienstverband van 40 uur per week. Voor de vacature coördinator DBNL is een dienstverband voor 32 uur per week aan de orde. Lees hier meer over onze uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden.

Hoe is het om bij de KB te werken?

De KB is de nationale bibliotheek van Nederland. Wat meer mensen mogen weten, is dat de KB innoveert. Want dat doen we absoluut! Samen met 500 collega’s en met onze netwerkpartners zetten we ons in om Nederland elke dag slimmer, vaardiger en creatiever te maken. Dit lukt ons door bijvoorbeeld alle digitale publicaties van én over ons land te verzamelen, te bewaren en te delen. En door met elkaar te streven naar een samenleving waarin iedereen volwaardig mee kan doen. Zo zijn we er ook voor de allerjongsten met voorleeskoffertjes en voor senioren met tabletcursussen en voor laaggeletterden met taalhulp. Maatschappelijke uitdagingen zoals deze gaan we aan met onze netwerkpartners.

We omarmen de verschillen tussen onze collega’s. Sterker nog: we zien dat verschillen een team sterker maken. Dat ervaren we ook zo in ons team Collectievorming. Dit team selecteert en verwerft content voor de klanten van de KB en stimuleert gebruik hiervan voor onderzoek. En omdat jij een coördinerende functie hebt, werk je ook veel samen met collega’s buiten de afdeling en buiten de KB. Hoe jouw collega’s zelf de sfeer omschrijven? Als open, enthousiast en betrokken.

Hoe solliciteer ik naar deze vacature?

Wil jij bijdragen aan onze innovatie? Mooi! We kunnen niet wachten om jouw cv en motivatie te ontvangen. Vragen over de functie? Stel deze aan Jasper Faase, afdelingshoofd Collecties a.i. via 06-48511892.Vragen over de sollicitatieprocedure? Fiona van Kessel geeft antwoord via solliciteren@kb.nl of 06-39645240.

  • solliciteren kan tot en met zondag 30 juni 2024.
  • zien we voldoende raakvlakken, dan gaan we graag snel met je in gesprek en bellen we je voor een telefonische kennismaking. Bij onvoldoende raakvlakken laten we je dit weten met een e-mail.
  • tijdens de selectieprocedure bewaren we je gegevens. Uiterlijk 4 weken na het beëindigen van de sollicitatieprocedure verwijderen we deze op grond van de Algemene Verordening gegevensbescherming (AVG). Lees meer hierover in onze privacyverklaring sollicitanten.

Delen:

  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Gerelateerd

Categorie: Nieuws Tags: DBNL, Vacature

Lees Interacties

Laat een reactie achterReactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Gedicht van de dag

Paul Desmet • We liepen

We liepen achter de waarheid aan en bleven lopen.
We draaiden cirkels met onze fietsen
en kwamen er niet uit. We keken hem aan,
vragend.

➔ Lees meer

Bekijk alle gedichten

  • Facebook
  • YouTube

Chris van Geel

NAJAAR

Zij voelen koud op stille banden.
Wie met een wagen bomen kruit
voert niet te tillen stilte aan.

Bron: Vluchtige Verhuizing, postuum verschenen, 1975

➔ Bekijk hier alle citaten

Agenda

19 december 2025: KANTL-colloquium

19 december 2025: KANTL-colloquium

15 november 2025

➔ Lees meer
3 december 2025: Debatavond Lezen voor waarden

3 december 2025: Debatavond Lezen voor waarden

15 november 2025

➔ Lees meer
13 november 2025: Letter en Geest-lezing: U wordt weggesleept

13 november 2025: Letter en Geest-lezing: U wordt weggesleept

10 november 2025

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle agendapunten

Neerlandici vandaag

geboortedag
1963 Joost Zwagerman
sterfdag
1941 Jan van den Bosch
2002 Jan Steenbeek
2017 Ben Peperkamp
➔ Neerlandicikalender

Media

Publieke Intellectuelen: Annie M.G. Schmidt

Publieke Intellectuelen: Annie M.G. Schmidt

17 november 2025 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
De Postkoloniale Podcast met Norbert Peeters over Rumphius

De Postkoloniale Podcast met Norbert Peeters over Rumphius

16 november 2025 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
Een kantiaanse benadering van de oorsprong van taal

Een kantiaanse benadering van de oorsprong van taal

12 november 2025 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle video’s en podcasts

Footer

Elektronisch tijdschrift voor de Nederlandse taal en cultuur sinds 1992.

ISSN 0929-6514
Bijdragen zijn welkom op
redactie@neerlandistiek.nl
  • Homepage
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Over Neerlandistiek
  • De archieven
  • Contact
  • Facebook
  • YouTube

Inschrijven voor de Dagpost

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Copyright © 2025 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

  • Homepage
  • Categorie
    • Voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal Neerlandistiek
  • Over Neerlandistiek
  • Contact
 

Reacties laden....
 

    %d