• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Logo

Neerlandistiek

Online tijdschrift voor taal- en letterkundig onderzoek

  • Over Mondiaal
  • Contact
  • Homepage
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal

Inschrijving 22ste Colloquium Neerlandicum is geopend

22 april 2025 door Redactie Mondiaal Reageer

Van maandag 25 tot en met vrijdag 29 augustus vindt in Brussel het Colloquium Neerlandicum plaats. Thema van de 22ste editie van dit ‘Wereldcongres van de neerlandistiek’ zal zijn: ‘Nederlands in meertalige contexten’. Gastuniversiteit is de Vrije Universiteit Brussel. Het congres wordt financieel mogelijk gemaakt door de Taalunie.

Geen enkele taal is een eiland, en dat geldt ook voor het Nederlands. Dat de Nederlandse taal en cultuur wereldwijd in contact staat met andere talen en culturen is een besef waarvan de internationale neerlandistiek doordrongen is. Onderwijs en onderzoek over het Nederlands buiten de grenzen van het taalgebied gebeuren per definitie in een anderstalige omgeving. Dit alles brengt met zich mee dat ook ons vak en de taal zelf tijdens dit colloquium tegen dat meertalige licht gehouden zullen worden.

Inschrijving geopend

Men kon zich eerder al aanmelden voor panels en abstracts, maar vanaf vandaag kan iedereen zich ook inschrijven als deelnemer aan het colloquium.

U kunt het inschrijfformulier op de volgende pagina van de colloquiumwebsite vinden.

Reis- en verblijfskosten

Leden van buiten Nederland en Vlaanderen kunnen aanspraak maken op een gereduceerd tarief voor de verblijfskosten. Meer informatie hierover kunt u vinden op de pagina Kosten en vergoedingen. Deelnemers uit economisch zwakkere landen kunnen een tegemoetkoming in hun reiskosten ontvangen op declaratiebasis. Kijk daarvoor op de pagina over de reiskostenvergoeding. Op de colloquiumwebsite vindt u ook meer informatie over de hotels.

Deadlines

Hieronder vindt u de belangrijkste data m.b.t. uw inschrijving en een aanvraag m.b.t. de tegemoetkoming in uw reiskosten.

  • Deelnemers die gebruik willen maken van het logiesaanbod en van een tegemoetkoming in de reiskosten dienen zich uiterlijk 14 mei in te schrijven. Bij betaling vóór 31 mei is uw aanmelding gegarandeerd.
  • Deelnemers kunnen zich uiterlijk donderdag 24 juli inschrijven voor het colloquium. Bij betaling vóór 8 augustus is uw aanmelding gegarandeerd.
  • Bij annulering van uw hotelreservering na 31 mei 2025 kan geen geld worden teruggestort.
  • Indieners van een abstract horen uiterlijk woensdag 16 april via mail op welke dag ze ingepland zijn.

Programma

Met veel plezier onthullen wij alvast de namen van de keynote sprekers:

  • Alfred Schaffer (Universiteit Stellenbosch)
  • Andreas Krogull (Universität Zürich)
  • Orsolya Réthelyi (Eötvös Loránd Universiteit Boedapest)
  • Stéphanie Vanasten (UCLouvain)

Binnenkort hoort u meer over hen en hun lezingen.

Verder staan er tijdens het colloquium veel mooie panels en lezingen op het programma. Het volledige programma kunt u vanaf 6 mei op de speciale colloquiumwebsite vinden.

Wij hopen u allen te zien in Brussel. Mocht u op de colloquiumwebsite niet alle antwoorden kunnen vinden, neemt u dan contact op met de organisatie via colloquium@ivn.nu .

Delen:

  • Afdrukken (Opent in een nieuw venster) Print
  • E-mail een link naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Share op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Delen op Telegram (Opent in een nieuw venster) Telegram
  • Delen op LinkedIn (Opent in een nieuw venster) LinkedIn

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Gerelateerd

Categorie: Mondiaal, Mondiaal Nieuws Tags: Colloquium Neerlandicum

Lees Interacties

Laat een reactie achterReactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Ja, ook hier kun je Nederlands studeren:

Salamanca, Spanje

Salamanca, Spanje

➔ Lees meer

Meer plaatsen waar je Nederlands kunt studeren

  • Facebook
  • YouTube

Agenda

18 april 2025: Lezing Nederlandstalige literatuur in het Frans

18 april 2025: Lezing Nederlandstalige literatuur in het Frans

25 februari 2025

➔ Lees meer
15 november 2024: Conference The Art of Asking

15 november 2024: Conference The Art of Asking

26 september 2024

➔ Lees meer

Nieuws

Vacature: Assistentenpost, Namen

Afdeling Nederlands – vakgroep Langues et littératures germaniquesVoltijds – 2 jaar 2 keer verlengbaar – vanaf 15 sept. 2026 Kleine en dynamische vakgroep zoekt een assistent (m/v/x) om De kandidaat heeft Ervaring in de theorie en praktijk van het taalonderzoek is een troef. Indienen dossiers tegen 10/4/2026 Alle info via:

➔ Lees meer

Vacature docent Nederlands Universiteit van Boekarest

De vakgroep Neerlandistiek aan de Universiteit van Boekarest in Roemenië zoekt een docent Nederlands (m/v/x) vanaf 16 september 2026. Profiel Functieomschrijving Aanbod Geïnteresseerd?

➔ Lees meer

Nieuw deel in de reeks Lage Landen Studies

Vandaag is bij Amsterdam University Press (AUP) deel 18 verschenen in de reeks Lage Landen Studies van de IVN. Dit deel heeft als titel Het Nederlandstalige kinderboek, grenzeloos divers. De bundel bevat bijdragen van diverse internationale auteurs en is samengesteld door Irena Barbara Kalla (Universiteit van Wroclaw) en Frauke Pauwels (Universiteit Antwerpen). Over het boek Ondanks zorgen om […]

➔ Lees meer

Vacature: Promotieplek literatuurwetenschap Oldenburg

Het Institut für Niederlandistik van de Carl von Ossietzky Universität Oldenburg zoekt belangstellenden voor een promotieplaats in de literatuurwetenschap (0,625 fte, drie jaar) met ingang van 1 oktober 2026.

➔ Lees meer

Auteur Cees Nooteboom overleden

Op 11 februari 2026 is schrijver Cees Nooteboom overleden op 92-jarige leeftijd. Hij overleed op het eiland Menorca, waar hij woonde. Nooteboom wordt gezien als een van de grote Nederlandse naoorlogse schrijvers. Hij was auteur van reisverhalen, essays, romans en gedichten. Met name in het buitenland was hij een geliefde auteur. Zijn werk werd in […]

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle nieuwsartikelen

Footer

Elektronisch tijdschrift voor de Nederlandse taal en cultuur sinds 1992.

ISSN 0929-6514
Bijdragen zijn welkom op
redactie@neerlandistiek.nl
  • Homepage
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Over Neerlandistiek
  • De archieven
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacy­verklaring
  • Contact
  • Facebook
  • YouTube

Inschrijven voor de Dagpost

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Copyright © 2026 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

  • Homepage
  • Categorie
    • Voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal Neerlandistiek
  • Over Neerlandistiek
  • Contact
%d