• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Neerlandistiek. Online tijdschrift voor taal- en letterkunde

Neerlandistiek

Online tijdschrift voor taal- en letterkundig onderzoek

  • Over Neerlandistiek
  • Contact
  • Homepage
  • Categorie
    • Neerlandistiek voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal

Betrokken expertise, gedreven innovatie

8 maart 2024 door Marc van Oostendorp 8 Reacties

Photo by Joaquin Carfagna

Een van de meest geheimzinnige slogans van de afgelopen jaren was voor mij ‘Betrokken expertise, gedreven resultaat’ van het Rotterdamse bedrijf Lanclan. Wat het bedrijf nu precies te leveren heeft wordt ook uit de website niet helemaal duidelijk, sterker nog, wie de website leest, krijgt de indruk hier te maken te hebben met een parodie:

lanclan staat voor uiterst zorgvuldig ontwikkelde oplossingen. Op basis van uiterst innovatieve maar bewezen technologieën. Bij alles wat we doen vertrouwen we op wetmatigheden, zoals verwerkt in ‘de gulden snede’. Omdat alles moet kloppen.

Zoiets kan toch niet echt bestaan? Een bedrijf dat zorgt voor oplossingen zonder ook maar ergens uit te leggen wat voor problemen er dan worden opgelost? Die dat doet op basis van technologieën? Die technologieën meent te hebben gevonden die tegelijkertijd innovatief én bewezen zijn? En die dan op niets af ineens met de ‘wetmatigheid’ van de ‘gulden snede’ komt? (Zie ook dit interview met ‘Peter Baggerman’ van Lanclan, die bewijst dat je ook in een interview volkomen onduidelijk kunt zijn.)

Maar dat bedrijf maakt dus al jaren reclame op zo’n beetje iedere podcast waar ik naar luister. En dat dan met die ook al volkomen obscure slogan ‘betrokken expertise, gedreven resultaat’. De zelfstandig naamwoorden lijken me nog wel een soort van aanbevelingen: deze mensen hebben expertise, al weten we dus niet precies waarin, en ze streven naar resultaat. Alleen wat doen die bijvoeglijk naamwoorden daarbij? Op wie of wat is de expertise precies betrokken en hoezo maakt dit deze expertise beter? En hoe kan een resultaat ‘gedreven’ zijn?

Op het internet vind ik precies één persoon die ook over deze slogan gevallen is – een copywriter die stelt dat hij ‘prima bedacht is als je de opdracht had: bedenk een slogan die letterlijk ieder kennisbedrijf van Nederland kan gebruiken in zijn marketing’. Maar dat moeten dan dus wel kennisbedrijven zijn die in het midden willen laten waar ze nu precies iets vanaf weten of wat de klant van ze kan verwachten (behalve ‘de gulden snede’).

Ik vind het allemaal heel geheimzinnig, ik zou best eens een interview willen horen van iemand bij Lanclan die verantwoordelijk is voor al deze wonderlijke teksten om te vernemen wat voor gedachtewereld hier nu precies achter zit. Het moet een bedrijf zijn met minstens enkele middelen, al is het maar om al die advertenties te kopen bij podcasts van BNR.

Sinds begin dit jaar is er een nieuw mysterie bijgekomen, want de slogan is veranderd! Hij luidt nu ‘betrokken expertise, gedreven innovatie’. Waarom? Is het resultaat onbelangrijk geworden? Hebben ze bij Lanclan geluisterd naar de copywriter en besloten dat ze onderscheidender wilden zijn, door te verwijzen naar iets waar ze bij Lanclan wel aan doen. Maar waarom is de nieuwe slogan dan niet ‘Betrokken expertise, gedreven gulden snede’?

Delen:

  • Afdrukken (Opent in een nieuw venster) Print
  • E-mail een link naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Share op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Delen op Telegram (Opent in een nieuw venster) Telegram
  • Delen op LinkedIn (Opent in een nieuw venster) LinkedIn

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Gerelateerd

Categorie: Artikel Tags: reclame, taalkunde

Lees Interacties

Reacties

  1. Richard Vogelzang zegt

    5 april 2024 om 12:10

    was ook benieuwd naar wat voor club dit was. heeft wel even geduurd voordat ik de website gevonden had (dit artikel bracht de oplossing). Leenklen……. ah je schrijft het als Lanclan…. Niet alleen onduidelijk in de slogan blijkbaar…..

    Beantwoorden
    • Jacques Willemen zegt

      1 januari 2025 om 17:52

      Ik dacht ook altijd te horen Leen Klem. Dus zoeken zoeken op internet, maar kon het bedrijf niet vinden. En Lanclan spreek je toch echt anders uit dan leenklem. Het is gewoon Lan Clan. Zal wel onder invloed zijn van AI, Algemene Idiotie. Voorheen had je een autobedrijf, iets met applegarden …… Zo’n onduidelijke uitspraak, dat het bedrijf niet te vinden was. En wat te denken van die gast die een tankpas aanbood? Met volledige administratie. Als je dat als particulier zelf al niet kunt voor die 2 tank benzine per week. Elke ochtend van af 6 uur elk uur en half uur voor en na het nieuwsbulletin op Radio 1. Om gek van te worden die onzin.

      Beantwoorden
  2. M. Verschuren zegt

    12 april 2024 om 00:53

    Werkelijk een half dozijn keer gezocht op de bedrijfsnaam, echter probeer die maar ‘s te verstaan! Als je het 10 mensen zou vragen, krijg je 11 verschillende antwoorden. Dan heb je als bedrijf toch wel ernstig gefaald. Terug naar school, dunkt me

    Beantwoorden
    • C Hoovens zegt

      26 november 2024 om 12:49

      Ik heb na veel googlen het bedrijf gevonden via de spreuk, het is inderdaad slechte marketing als je onvindbaar bent en zoekt op linclan, linklen, linklan, linqlen etc.

      Beantwoorden
      • Lucas zegt

        19 december 2024 om 22:30

        Ik verstond jarenlang “lijmklem”, maar kon de echte naam niet vinden. Tot ik op dit artikel stuitte.

        Beantwoorden
  3. Richard Hoogeveen zegt

    17 april 2024 om 15:09

    Wat een negatief bericht. Ik ken Lanclan als leverancier al meer dan 20 jaar. Voor ons is er geen betere leverancier dan LanClan, eigenaar Peter Baggerman ken ik als een zeer gedreven en uiterst intelligent en ingelezen persoon.
    Denkt goed mee in oplossingen (soms gaat hij hard, dan moeten we hem er even op wijzen). Ook levert hij al vele jaren erg mooie oplossingen voor onze industrie die ook nog eens uitstekend werken.
    Wie dat zou willen zien, kan zo bij mij langs komen. En nee, ik heb geen enkel financieel belang om dit te schrijven, op een zak koekjes en flesje wijn na.

    Beantwoorden
    • Jacques Willemen zegt

      1 januari 2025 om 17:55

      het is gewoon een slechte uitsprak van de bedrijfsnaam. Leenklem, Leen Klemp etc, enz. Nooit gevonden. Ook niet als in samenhang met Nvidia. Gewoon slechte reclame zal wel samengesteld zijn met AI Algemene Idiotie.

      Beantwoorden
  4. Bart zegt

    3 juli 2025 om 09:39

    Tijdenlang op naam Leen Klem gezocht om uit te zoeken wat ze nou doen. Heel slecht. Spreek het dan Engels uit. En wat ze doen? Joost mag het weten. Het zal wel met Local Area Network (lan) te maken hebben. Pfff

    Beantwoorden

Laat een reactie achterReactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Gedicht van de dag

Elise Vos • Het bewaren van een mens

uit je botten bouwde ik
twee nieuwe lichamen
profeten van een oud geloof
een tweeling die bestond
uit goed en kwaad

➔ Lees meer

Bekijk alle gedichten

  • Facebook
  • YouTube

Chris van Geel

LENTEKOU

Er is niets dan de wind.
De tuinen zijn doorzichtig,
men ziet hun achterkanten leven. [lees meer]

Bron: Spinroc en andere verzen, 1958

➔ Bekijk hier alle citaten

Agenda

27 maart 2026: Culturele verbeeldingen van het Waddengebied

27 maart 2026: Culturele verbeeldingen van het Waddengebied

23 februari 2026

➔ Lees meer
13 maart 2026: Westerse boeken met een Japans tintje

13 maart 2026: Westerse boeken met een Japans tintje

23 februari 2026

➔ Lees meer
28 februari 2026: Lezing Die Wrede Een met die Rode Baard en sy viervoetige jambes

28 februari 2026: Lezing Die Wrede Een met die Rode Baard en sy viervoetige jambes

22 februari 2026

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle agendapunten

Neerlandici vandaag

geboortedag
1930 Dana Constandse
sterfdag
2007 Bert Vanheste
➔ Neerlandicikalender

Media

Waarom voelt prima zo passief aggressief?

Waarom voelt prima zo passief aggressief?

23 februari 2026 Door Redactie Neerlandistiek 1 Reactie

➔ Lees meer
De Twintigers: Juicy

De Twintigers: Juicy

22 februari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
Safae el Khannoussi Translation Project

Safae el Khannoussi Translation Project

21 februari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle video’s en podcasts

Footer

Elektronisch tijdschrift voor de Nederlandse taal en cultuur sinds 1992.

ISSN 0929-6514
Bijdragen zijn welkom op
redactie@neerlandistiek.nl
  • Homepage
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Over Neerlandistiek
  • De archieven
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacy­verklaring
  • Contact
  • Facebook
  • YouTube

Inschrijven voor de Dagpost

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Copyright © 2026 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

  • Homepage
  • Categorie
    • Voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal Neerlandistiek
  • Over Neerlandistiek
  • Contact
 

Reacties laden....
 

    %d