In Nederlands Limburg spreken (of verstaan) veel mensen Limburgs. Of Maastrichts. Of iets dat op Venloos lijkt. Wat is nou eigenlijk de status van dat ‘Limburgs’, wat zijn de ambities van de Provincie Limburg op het gebied van onze taal en welke rol speelt het Hoes veur ’t Limburgs daarin? Dr. Stefanie Steinhauer-Ramachers is wetenschappelijk programmaleider bij ’t Hoes, de primaire uitvoeringspartner van de Provincie Limburg met betrekking tot het provinciale taalbeleid. Vanuit ’t Hoes zorgt Stefanie ervoor dat initiatieven en beleid m.b.t. het Limburgs gebaseerd zijn op actuele wetenschappelijke inzichten. In deze lezing neemt ze u mee in de beleidsprioriteiten op het gebied van kinderopvang en onderwijs, en licht ze op basis van onderzoek toe waaróm het zo belangrijk is om op deze domeinen en doelgroepen in te zetten als we het Limburgs ook in de toekomst springlevend willen houden.
Inloop vanaf 18:15 uur.
Organisatie
Nijmegen, een échte onderwijsstad. Al decennialang trekken veel Nederlandse jongeren hiernaartoe, ook studenten uit de buurprovincie Limburg. In de Waalstad begint je kennismaking met Gelderland, maar: de thuisprovincie zwerft nog vaak in het achterhoofd. Welke rijke geschiedenis deel je eigenlijk met alle andere ‘Limbo’s in Nimma’?
Het Limburgs Geschiedkundig en Oudheidkundig Genootschap (LGOG) organiseert drie Limburglezingen in Nijmegen, voor iedereen met interesse in de Limburgse taal en cultuur en het rijke verleden van de meest zuidelijke provincie van het land.
De Limburglezingen zijn gratis te bezoeken en vinden plaats op de Nijmeegse campus. Wij verwelkomen studenten van alle (hoger) onderwijsinstellingen in Nijmegen, evenals LGOG-leden. Overige geïnteresseerden die deze lezingen graag willen bijwonen zijn ook van harte welkom. Veer zeen os!
De Limburglezingen worden georganiseerd door Christian Kicken, Janine Berns, Noa Mestrom, Paul Puschmann en Wouter Seijsener, met ondersteuning van het Koninklijke LGOG, Het Hoes veur ‘t Limburgs, studieverenigingen GSV Excalibur en Sodalicium en de Faculteit der Letteren van de Radboud Universiteit.
Laat een reactie achter