• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Neerlandistiek. Online tijdschrift voor taal- en letterkunde

Neerlandistiek

Online tijdschrift voor taal- en letterkundig onderzoek

  • Over Neerlandistiek
  • Contact
  • Homepage
  • Categorie
    • Neerlandistiek voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal

Aankondiging en oproep voor lezingen 20ste Fries Filologencongres

3 juli 2014 door Karin Eggink Reageer


De Fryske Akademy organiseert dit jaar voor de twintigste keer het Frysk Filologekongres (Fries Filologencongres), in Leeuwarden op woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 december. Het congres wil een podium zijn voor het wetenschappelijk debat met betrekking tot de frisistiek in de breedste zin. De voertalen zijn: Fries, Nederlands, Engels en Duits.
De opzet van het congres is dat er elke dag wordt begonnen met een plenaire lezing. Hierna zijn er parallelsessies. Op de donderdag is er een avondsessie over Onderwijs. Het congres richt zich op de volgende onderzoeksgebieden: Oudfries, Taalkunde, Letterkunde, Lexicografie, Taalsociologie, Geschiedenis van Fryslân/Cultuurstudie. Het onderzoeksveld is het Fries, met inbegrip van de dialecten die in Fryslân voorkomen, in alle fasen en het Fries in Duitsland (Noord- en Oost-Friesland). Lezingen die vanuit een vergelijkend perspectief relevant zijn, zijn ook van harte welkom.

Sprekers
De volgende sprekers op uitnodiging hebben al een bijdrage toegezegd: prof. dr. Piet van de Craen (Vrij Universiteit, Brussel), prof. dr. Jürg Fleischer (Philips Universität Marburg), prof. dr. Antje Dammel (Johannes Gutenberg-Universität Mainz), Ms Sara K. Hayden (Philips-Universität Marburg), prof. dr. Damaris Nübling (Johannes Gutenberg-Universität Mainz), prof. dr. Monika Schmidt (University of Essex/Rijksuniversiteit Groningen), dr. des. Wendy Vanselow (Christian-Albrechts-Universität, Kiel).
Oproep voor lezingen
De congrescommissie roept hierbij deskundigen op om een opzet (van zo’n 300 woorden) voor een lezing op een van de onderzoeksgebieden in te dienen. Sprekers die hun lezing bij een bepaald onderzoeksgebied ingedeeld willen zien, wordt gevraagd dit aan te geven. Een lezing duurt een halfuur (20 minuten voor de lezing zelf plus 10 minuten voor discussie). Uit het aanbod van lezingen zal na de sluitingstermijn (zie hieronder) een keuze worden gemaakt voor het congres. De lezinghouders kunnen hun lezing aanbieden voor publicatie in de congresbundel Philologia Frisica anno 2014, die onder redactie van de congrescommissie zal staan. Wie een opzet voor een lezing wil indienen, wordt gevraagd dit via e-mail te doen bij Janneke Spoelstra: jspoelstra@fryske-akademy.nl.
De sluitingstermijn voor het inzenden van een opzet is 15 september 2014. Voor 1 oktober horen inzenders of hun opzet voor een lezing is aangenomen.
Praktische informatie
Het congres wordt gehouden in Grand-Café Restaurant De Koperen Tuin, Prinsentuin 1, in Leeuwarden. De congreskosten zijn € 100,- voor het hele congres of € 40,- voor een congresdag (incl. congresdocumentatie, koffie/thee en lunch). Lezinghouders zijn vrij van congreskosten voor de dag dat ze hun lezing houden. Studenten hebben gratis toegang tot het congres. Op woensdag 10 december is er een congresdiner; de kosten hiervan zijn € 30,-.
Voor inlichtingen kunt u terecht bij Janneke Spoelstra, e-mail: jspoelstra@fryske-akademy.nl, tel. (0031) (0)58 -233 69 15 of Willem Visser, e-mail: wvisser@fryske-akademy.nl, tel. (0031) (0)58 – 234 30 37.
Zie: http://www.fryske-akademy.nl/nl/aginda-aktueel/filologekongres-2014/. Hier is ook de congresfolder in het Fries/Engels te vinden.

Delen:

  • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Klik om te delen op Telegram (Opent in een nieuw venster) Telegram
  • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Gerelateerd

Categorie: Artikel Tags: call, congres, dialecten, Evenementenagenda, Fries, letterkunde, lexicografie, sociolinguïstiek, taalkunde

Lees Interacties

Laat een reactie achterReactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Gedicht van de dag

Jan Elemans • De jaren twintig

Veel aardappelen,
zeer zoute boter
en bitterheid aan tafel,
de boer vaak en ver van huis,
de boerin alleen.

➔ Lees meer

Bekijk alle gedichten

  • Facebook
  • YouTube

Chris van Geel

VLIEGEN

Als je vliegen een stevige mep verkoopt terwijl ze in de kamer rondvliegen (fel naar hun slaat met een vliegenklapper/mepper) en je zet dan een raam of deur open naar buiten, dan weten ze ineens heel gauw de weg naar buiten te vinden, heb ik vaak gemerkt.

Hanlo

Bron: Barbarber, april 1970

➔ Bekijk hier alle citaten

Agenda

11 februari 2026: Het vergeten taalwonder Giacomo Prampolini

11 februari 2026: Het vergeten taalwonder Giacomo Prampolini

14 januari 2026

➔ Lees meer
23 en 24 april 2026: Neerlandistiekdagen

23 en 24 april 2026: Neerlandistiekdagen

14 januari 2026

➔ Lees meer
10 februari 2026: Nascholingsmiddag Lezen voor waarden

10 februari 2026: Nascholingsmiddag Lezen voor waarden

13 januari 2026

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle agendapunten

Neerlandici vandaag

sterfdag
1991 Jan de Zanger
➔ Neerlandicikalender

Media

Vertel het iemand van Rachida Lamrabet

Vertel het iemand van Rachida Lamrabet

13 januari 2026 Door Vlogboek Reageer

➔ Lees meer
In gesprek met auteur Jeroen Theunissen

In gesprek met auteur Jeroen Theunissen

12 januari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
Ik zie op tegen interviews…

Ik zie op tegen interviews…

11 januari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle video’s en podcasts

Footer

Elektronisch tijdschrift voor de Nederlandse taal en cultuur sinds 1992.

ISSN 0929-6514
Bijdragen zijn welkom op
redactie@neerlandistiek.nl
  • Homepage
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Over Neerlandistiek
  • De archieven
  • Contact
  • Facebook
  • YouTube

Inschrijven voor de Dagpost

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Copyright © 2026 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

  • Homepage
  • Categorie
    • Voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal Neerlandistiek
  • Over Neerlandistiek
  • Contact
%d