• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Neerlandistiek. Online tijdschrift voor taal- en letterkunde

Neerlandistiek

Online tijdschrift voor taal- en letterkundig onderzoek

  • Over Neerlandistiek
  • Contact
  • Homepage
  • Categorie
    • Neerlandistiek voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal

Groot project over Reinaert de Vos en Engels-Nederlandse contacten in Oxford

21 augustus 2018 door Redactie Neerlandistiek Reageer

Persbericht Universiteit van Bristol

De Bodleian Libraries van de Universiteit van Oxford en de Universiteit van Bristol, in samenwerking met de in Oxford gevestigde educatieve instelling Flash of Splendour Arts en de Aardman animatiestudio’s, hebben subsidie van de National Lottery toegekend gekregen voor een project waarin het erfgoed van de Middelnederlandse Reinaert de Vos centraal staat. Het project zal leiden tot een tentoonstelling in de Bodleian Libraries, waarbij literatuur, film, theater en cultuur worden gecombineerd.

De tentoonstelling en bijbehorende activiteiten in Oxford beginnen in de winter van 2020. De lokale bevolking in Oxford en Bristol maken deel uit van het project: kinderen van scholen voor speciaal onderwijs in de twee steden krijgen training van de Oscar-winnende makers van Wallace en Gromit, Aardman, en zullen animatiefilms maken geïnspireerd door de avonturen van Reinaert.

Het North Sea Crossings project zal Britse kinderen opnieuw kennis laten maken met Reynaert (wiens afstammelingen zoals Disney’s Robin Hood en Roald Dahl’s Fantastic Mr Fox alom bekend zijn), een voorbeeld van vele culturele producten van historische contacten tussen Nederlands- en Engelssprekenden. £163.100 van de National Lottery helpen het project om Reinaert op verschillende manieren opnieuw tot leven te brengen:

  • Een grote tentoonstelling in de Weston Library van de Bodleian Libraries vertelt het verhaal van Reinaert de Vos met behulp van de onovertroffen historische collecties van de Bodleian. De gratis tentoonstelling duurt 6 maanden in de winter van 2020 en is interessant voor kinderen en volwassenen.
  • Een geïllustreerd boek, uitgegeven door Bodleian Library Publishing, zal de verhalen van Reinaert voor jonge kinderen opnieuw vertellen met nieuwe levendige illustraties. Een tentoonstellingsboek zal het rijke erfgoed van middeleeuwse en vroegmoderne Engels-Nederlandse contacten tot leven brengen voor oudere lezers.
  • Kinderen met speciale onderwijsbehoeften in Oxford en Bristol zullen worden getraind in animatie en filmmaken, door Aardman, de Oscar-winnende studio van Wallace en Gromit en Shaun the Sheep, zodat ze hun eigen films kunnen maken, geïnspireerd door de avonturen van Reinaert.
  • Theatergezelschappen The Fabularium and Trouvère Medieval Minstrels zullen kindvriendelijke producties die zijn geïnspireerd door Reinaert ontwikkelen en uitvoeren.

Na de tentoonstelling zal Oxford in februari 2021 ‘Reinaert de Vos-week’ vieren. Buurtbewoners zullen de faam van Reinaert de Vos kunnen ontdekken door middel van tentoonstellingen, evenementen, theatervoorstellingen, publicaties en activiteiten. Dit omvat een festival van vosfilms, waaronder Reinaert’s afstammelingen Robin Hood, Fantastic Mr Fox, en de films gemaakt door lokale studenten onder begeleiding van Aardman.

Het project is gebaseerd op onderzoek dat wordt uitgevoerd aan de Universiteit van Bristol, over het erfgoed van Engels-Nederlandse culturele relaties van de middeleeuwen en vroegmoderne tijd, zoals die werden beïnvloed door factoren zoals migratie, handel en politiek. Het project zal uitnodigend en toegankelijk zijn voor alle leeftijden en kennisniveaus. Het is belangrijk om dit onderzoek open te stellen voor nieuwe doelgroepen, inclusief kinderen en jongeren met diverse leerbehoeften, omdat dit onderzoekers nieuwe en onverwachte perspectieven op de historische bronnen kan bieden.

Professor Ad Putter, hoogleraar middeleeuwse letterkunde aan de Universiteit van Bristol en academische leider van het project, zei: “We zijn we erg enthousiast om betrokken te zijn bij het door de Heritage Lottery Fund gesubsidieerde North Sea Crossings Project.

“Dit is een unieke kans om ons onderzoek over Engels-Nederlandse relaties te delen met de gemeenschap, het leven van kinderen te verrijken, en de deuren van onze universiteit te openen voor een nieuw publiek.”

Het project zal de culturele uitwisseling die het viert ook voortzetten: Oxford heeft een stedenband met Leiden. De indrukwekkende bibliotheek van Leiden was een inspiratiebron voor Thomas Bodley, die de Bodleian Library van de Universiteit van Oxford stichtte. Evenementen in de context van de Oxford-Leiden stedenband omvatten een Nederlands kerstfeest bij de Bodleian in samenwerking met Oxford Leiden Link.

Het project wordt geleid door de Universiteit van Bristol en de educatieve organisatie Flash of Splendour, in samenwerking met Aardman, de Bodleian Libraries (Universiteit van Oxford), theatergezelschappen en bioscopen in Oxford en Leiden.

Anne Louise Avery van Flash of Splendour: “De toekenning van de subsidie van de Heritage Lottery zal het leven van de jongeren met wie we werken ingrijpen verrijken: ze zullen filmvaardigheden kunnen verwerven onder begeleiding van een Oscar-winnende studio, en ideeën, kunst en literatuur verkennen waar ze normaal nooit toegang toe zouden hebben. North Sea Crossings is een enorm ambitieus samenwerkingsproject en we hopen dat het een baan zal breken voor échte toegankelijkheid en innovatie in universitaire outreach.”

Catriona Cannon, Deputy Librarian van de Bodleian Libraries: ‘We zijn verheugd om aan zo’n uniek samenwerkingsproject te werken, met zo’n fantastische groep partners, en om een tentoonstelling en een reeks evenementen te kunnen presenteren die resoneren met de bevolking van Oxford en daarbuiten. Het is spannend om onze historische, middeleeuwse collecties te kunnen presenteren aan kinderen en lokale gemeenschappen en om het fascinerende verhaal van Reinaert de Vos en de Engels-Nederlandse relaties te kunnen vertellen.’

Delen:

  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Gerelateerd

Categorie: Artikel, Nieuws Tags: middeleeuwen, Reynaert, Vanden vos Reynaerde

Lees Interacties

Laat een reactie achterReactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Gedicht van de dag

Edwin de Groot • stem

hier vergaat een mens zonder moeite
enkel het veenmoeras houdt je met zure liefde
vast en goed tot in de eeuwigheid
maar het bos, het bos lost je gladweg op

➔ Lees meer

Bekijk alle gedichten

  • Facebook
  • YouTube

Chris van Geel

KLEINE BOOM IN MIST

De horizon die hem omvangt
geeft hem te drinken, maakt hem lichter.
De mist die om het boompje hangt
is waar het blad het breedst is dichter.

Bron: De Revisor, februari 1974

➔ Bekijk hier alle citaten

Agenda

13 november 2025: Letter en Geest-lezing: U wordt weggesleept

13 november 2025: Letter en Geest-lezing: U wordt weggesleept

10 november 2025

➔ Lees meer
24 november 2025: Herdenking veertigste sterfdag C. Buddingh’

24 november 2025: Herdenking veertigste sterfdag C. Buddingh’

10 november 2025

➔ Lees meer
21 november 2025: Trendsconferentie: Lezenswaardig – actuele perspectieven op lezen in het onderwijs

21 november 2025: Trendsconferentie: Lezenswaardig – actuele perspectieven op lezen in het onderwijs

5 november 2025

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle agendapunten

Neerlandici vandaag

sterfdag
2020 Johan Mönnink
➔ Neerlandicikalender

Media

Een kantiaanse benadering van de oorsprong van taal

Een kantiaanse benadering van de oorsprong van taal

12 november 2025 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
De Sint-Nikolaasavond en Koning Willem II

De Sint-Nikolaasavond en Koning Willem II

9 november 2025 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
Dag van de biografie: Sander Bax

Dag van de biografie: Sander Bax

5 november 2025 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle video’s en podcasts

Footer

Elektronisch tijdschrift voor de Nederlandse taal en cultuur sinds 1992.

ISSN 0929-6514
Bijdragen zijn welkom op
redactie@neerlandistiek.nl
  • Homepage
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Over Neerlandistiek
  • De archieven
  • Contact
  • Facebook
  • YouTube

Inschrijven voor de Dagpost

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Copyright © 2025 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

  • Homepage
  • Categorie
    • Voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal Neerlandistiek
  • Over Neerlandistiek
  • Contact
 

Reacties laden....
 

    %d