
Als je van een spannend verhaal houdt en nieuwsgierig bent als je alleen met vriendinnen op vakantie gaat, dan is dit het verhaal voor jou. Het verhaal volgt drie vriendinnen, Naomi, Loïs en Jasmijn die samen op vakantie gaan naar Albufeira in Portugaal. Daar ontmoeten ze de drie vrienden Mehmet, Kelvin en Fender. Het verhaal start met een van de jongens die voorstelt om mee te doen met een TikTok challenge. De challenge gaat steeds een stukje verder. Waar ligt voor jou de grens? En wie is dat meisje, Martha waar Loïs zoveel mee optrekt?
Naast de challenges is er ruimte voor een eerste verliefdheid, alcoholmisbruik, loyaliteit, groepsdruk, onzekerheid, vakantie.
In eerste instantie dacht ik dat het een boek was voor oudere leerlingen (rond de eindexamenleeftijd) maar mijn dochter vond juist dat het boek op 12-jarige leeftijd lezen een blik op de toekomst gaf. Dus wat dat betreft is het al geschikt voor kinderen in het eerste leerjaar.
Het verhaal is heel geschikt om mee te nemen in een klassikale bespreking. Als reflectie over hoe je met bepaalde situaties om zou gaan die in het boek naar voren komen. Zoals alcoholmisbruik. Hoe loyaal ben jij aan je vrienden? Wat als je het gevoel hebt tussen je vriendinnen te moeten kiezen. Jasmijn is helemaal in voor de likes van social media hoever zou je gaan voor likes voor je kanaal? Zou jij durven zeggen als je Fender was en als laatste iemand hebt gezien?

Laat een reactie achter